Koho do Bruselu

pondělí 9. listopad 2009 09:46

Do Bruselu patří ten, kdo má nezpochybnitelnou podporu napříč politickým spektrem

Na jedné osobnosti by se chtě nechtě shodli i pánové Paroubek a Topolánek. Tou osobností je Jára da Cimrman. Nesnáz je v tom, že je to osobnost fiktivní. V tom je však také podstata problému. Shoda může nastat jen o něčem fiktivním. Možná by se to však dalo nějak zařídit, kdyby ho hrál Zdeněk Svěrák. Určitě by nám ostudu neudělal.

Alternativou by byl profesor Václav Klaus. To by však musel být na konci svého prezidentského volebního období a měl by šanci stát se evropským prezidentem.    

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Chci psát komentáře k aktuálnímu dění v neurovědách, zvlášť v těch směrech, kde bych reagoval na obsah Lidových novin, někdy i komentáře k současnému dění na politické nebo kulturní scéně.

Pracuji už skoro 60 let jako psychiatr, nejprve v léčebně v Kosmonosích, pak jako asistent v Ústavu pro doškolování lékařů. Odtud jsem přešel do Výzkumného ústavu psychiatrického, pak jsem vedl Společnou laboratoř Státního ústavu pro kontrolu léčiv a Ústavu chemie a biochemie AV. Jako důchodce pracuji ve své psychiatrické ambulanci. Zajímám se hlavně o psychofarmakologii a v posledních letech o lingvistiku a její přesah do filosofie. Vždy jsem spojoval psychoterapii s farmakoterapií.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora