Děkujenme, jděte - aneb spiknutí

sobota 1. leden 2011 23:14

V hlubokém utajení se na Silvestra sešli pánové Heger, Julínek, Kubek a Engel. Oslavovali úspěšný průběh akce, která pomůlže reformě našeho zdravotnictví. Na počet obyvatel máme totiž nadbytek lékařů a nadbytek nemocničních lůžek. Nebude to řešit vláda. Vzaly si to na starost lékařská komora a lékařský odborový klub. Tak neopulární opatření by totiž každou vládu položilo. Vysoce hodnocen byl pikantní zastírací manévr MUDr Kubka, který hrozí lékařům, kteří by chtěli zachraňovat péči o nemocné bez těch, co odejdou. Za sníženého personálního zabezpečení by mohla lékařská komora hodnotit jejich postup jako non lege artis.

Ti, co odejdou, získají zahraniční zkušenosti a peníze. Ti, co zůstanou, natrénují poskytování lékařské péče za stížených podmínek a zbude pro ně víc peněz.. Půjde o prověrku organizačních schopností primářů, ředitelů nemocnic a konec konců i krajských hejtmanů. Takovou povinnost mají zamontovanou ve svých platech.

 

Stáhnuto z www.czechleaks (nášemu zpravodaji se podařilo umístit štěnici do jednoho z chobotů tunelu Blanka pod Stromovkou, kde se spiklenci scházejí. Citlivý mikrofon zachytil rozhovor čtyř osob, jejichž totožnost se podařilo ověřit pomocí spektrální analýzy jejich hlasů)

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Chci psát komentáře k aktuálnímu dění v neurovědách, zvlášť v těch směrech, kde bych reagoval na obsah Lidových novin, někdy i komentáře k současnému dění na politické nebo kulturní scéně.

Pracuji už skoro 60 let jako psychiatr, nejprve v léčebně v Kosmonosích, pak jako asistent v Ústavu pro doškolování lékařů. Odtud jsem přešel do Výzkumného ústavu psychiatrického, pak jsem vedl Společnou laboratoř Státního ústavu pro kontrolu léčiv a Ústavu chemie a biochemie AV. Jako důchodce pracuji ve své psychiatrické ambulanci. Zajímám se hlavně o psychofarmakologii a v posledních letech o lingvistiku a její přesah do filosofie. Vždy jsem spojoval psychoterapii s farmakoterapií.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora