Ještě neodešli aneb vše nebo nic?

úterý 15. únor 2011 21:59

Memorandum, které řeší aktuální problémy nízkých platů nemocničních lékařú, je kompromisem, kdy obě strany uzavřou spor se ctí. Podmínka přijetí memoranda, že s ním musí souhlasit všechny místní odborové kluby, ukazuje, v čem je jádro problému. Nastoluje radikální kolektivizmus typu „všichni nebo nikdo“. Každý lékař by měl mít svobodu hlasovast svým rozhodnutím zůstat nebo odejít. Taková rozhodnutntí by měla být respektována jak jeho zaměstnavateli, tak jeho kolegy. Odboráři by mohli pokládat svou akci za úspěšnou, protože bez ní by nedošlo ani k této částečné nápravě.

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Chci psát komentáře k aktuálnímu dění v neurovědách, zvlášť v těch směrech, kde bych reagoval na obsah Lidových novin, někdy i komentáře k současnému dění na politické nebo kulturní scéně.

Pracuji už skoro 60 let jako psychiatr, nejprve v léčebně v Kosmonosích, pak jako asistent v Ústavu pro doškolování lékařů. Odtud jsem přešel do Výzkumného ústavu psychiatrického, pak jsem vedl Společnou laboratoř Státního ústavu pro kontrolu léčiv a Ústavu chemie a biochemie AV. Jako důchodce pracuji ve své psychiatrické ambulanci. Zajímám se hlavně o psychofarmakologii a v posledních letech o lingvistiku a její přesah do filosofie. Vždy jsem spojoval psychoterapii s farmakoterapií.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora