Nezarámovaný prezident

středa 21. září 2011 10:20

Dnes mne LN informují, že náš prezident, ministr zahraničí a velvyslanec nemuseli projít bezpečnostním rámem při vchodu do budovy Kongresu ve Washingtonu. Zajímalo by mne, zda tuto výsadu pro naše diplomaty vyjednali předem pracovníci našeho velvyslanectví nebo zda Američnané sami chtěli zabránit opakování australského trapasu našeho pana prezidenta. Chtěl bych taky vědět, zda tím rámem s naprostou samozřejmostí neprochází do Kongresu Barack Obama. Dovedu si představit, že by takovým rámem bez hnutí brvou procházel generální tajemník OSN Ban Ki-Moon, nebo nějaký jiný představitel celého civilizovaného světa. Už proto, že neví, jestli mu přece jen někdo nedal do kapsy nebo do aktovky třaskavinu anebo proto, aby ukázal, že je člověk jako každý jiný a ne nějaká nedotknutelná bytost.  

Jestliže Václav Klaus nechtěl čekat ve frontě školáků před rámem, aby se neopozdil při příchodu na svou přednášku, jistě by si pro něho organizátoři jeho vytoupení k rámu přišli. Už v jejich vlastním zájmu.

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Chci psát komentáře k aktuálnímu dění v neurovědách, zvlášť v těch směrech, kde bych reagoval na obsah Lidových novin, někdy i komentáře k současnému dění na politické nebo kulturní scéně.

Pracuji už skoro 60 let jako psychiatr, nejprve v léčebně v Kosmonosích, pak jako asistent v Ústavu pro doškolování lékařů. Odtud jsem přešel do Výzkumného ústavu psychiatrického, pak jsem vedl Společnou laboratoř Státního ústavu pro kontrolu léčiv a Ústavu chemie a biochemie AV. Jako důchodce pracuji ve své psychiatrické ambulanci. Zajímám se hlavně o psychofarmakologii a v posledních letech o lingvistiku a její přesah do filosofie. Vždy jsem spojoval psychoterapii s farmakoterapií.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora