Proč padne Nečasovavláda. Padne-li.

středa 5. září 2012 09:47

Kromě těch Módních trendů vytištěným bíle na červeném pozadí jsem ještě neviděl Lidové noviny, kde titulek zaujímá s fotografií pachatele celou první půlstránku novin. Vzpoura proti Nečasovi i mezi poslanci ODS, kteří buď nepochopili, nebo až příliš dobře pochopili, jaká hra se tu hraje. Padne-li vláda, prezidentovi nezbude, než zase vzpomenout na dobrého úředníka Jana Fischera nebo nějakého inovovaného Fischera. Podle ústavy bylo přirozené a v tradici Velké Koalice neblahé paměti, bylo vybrat představitele ČSSD. Bude-li to její předseda Bohuslav Sobotka, nezbude mu, než hledat partnera do koalice. Přirozeným partnerem by byla KSČM a těžko by se taková koalice přehlasovávala. Odolá- li levicovému křídu strany, je přirozeným partnerem TOP 9.

Její předesda Karel Schwarzenberg dobře ví, co se ve sněmovně děje, i když spí. Je jako mlynář, který se probudí, když přestane klapaní (čti klepání ve smyslu drbání, když se vedou řeči, aby řeč nestála) mlýnského kola. Je vždy v obraze. Převezme rázně otěže šéfa strany do svých rukou a zachrání demokratický vývoj po listopadu 1989, abychom neměli ve vládě komunisty. Jeho místopředsdeda ing Miroslav Kalousek sotva na svou funkci v TOP 9 rezignuje. Je ostatně nositelm tradice lidové strany, která pod vlajkou křesťansko-sociáolního zaměření přežila i Únor  1948 a listopad 1989. Její ideologie je, být vždy ve vládě za každou cenu. Není vyloučeno, že je to Miroslav Kalousek, který drží Petra Nečase pod krkem, že TOP 9 vystoupí z koalice, nezvýší-li DPH. Nejen každý ekonom, ale dnes každý přemýšlející obřčan ví, že zvyšování DPH je cesta do pekel a ne záchranou před osudem Řecka. Lidé budou mít hlouběji do kapsy, utlumí se spotřeba, která je motorem ekonomiky.  

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Chci psát komentáře k aktuálnímu dění v neurovědách, zvlášť v těch směrech, kde bych reagoval na obsah Lidových novin, někdy i komentáře k současnému dění na politické nebo kulturní scéně.

Pracuji už skoro 60 let jako psychiatr, nejprve v léčebně v Kosmonosích, pak jako asistent v Ústavu pro doškolování lékařů. Odtud jsem přešel do Výzkumného ústavu psychiatrického, pak jsem vedl Společnou laboratoř Státního ústavu pro kontrolu léčiv a Ústavu chemie a biochemie AV. Jako důchodce pracuji ve své psychiatrické ambulanci. Zajímám se hlavně o psychofarmakologii a v posledních letech o lingvistiku a její přesah do filosofie. Vždy jsem spojoval psychoterapii s farmakoterapií.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora