Středočeskému kraji dosud vládne David Rath.

čtvrtek 22. listopad 2012 04:06

Dnes mu nevládne v křesle hejtmana. Má na to bílé koně. Někdy v září psaly noviny o události, které jsem věnoval blog. Radní za ODS vyzvali zastupující paní hejtmanku, aby zveřejnila smlouvy, uzavřené v době, kdy byl hejtmanem David Rath. Suverénně to odmítla a nepřipustila o tom další diskusi. Proč to utajování? Sotva pro něco jiného, než proto, že tyto smlouvy jsou o závazcích, kde Středočeský kraj bude muset smlouvu dodržet a platit nehorázné peníze po deset nebo dvacet let, co už bude zbytečné nebo zcela nesmyslné, protože mezitím budou na trhu laciné a technologicky mnohem modernější produkty. Smlouvy je však třeba dodržovat a kraj bude platit a platit.  

Zastupující hejtmanka a její soudruzi radní ani nemuseli vedet o smlouvach, ktere sjednávali účetní odborníci na korupci a podepisoval je MUDr David Rath sám. Schylovalo se k volbám, advokáti odmítali platit vysokou mnohamilionovou kauci za propuštění Davida Ratha z vazby. Snad aby se neukázalo, kolik má vlastně Rath nahrabáno peněz včetně penez jeho milenky a otce. Nebo I dalšich podílníků očekávaného zisku.

 

Možná počitali s tím, že podle volebního zákona budou muset Ratha z vazby na dva dny popustit i bez placení kauce. Stačilo by to na jednání s komplici, jak ten chlív vyčistit. A pan hejtman, který na svou funkci resignoval, by si šel zase odpočinout za mříže. Mohl ostatně předávat další pokyny prostřednictvím svých advokátů nebo telefonátů díky kódu dohodnutého osobně ve dnech voleb.

 

Selhalo to jen proto, že státní zástupce Ratha z vazby nepustil, protože je ve vězení, které není ve Středočeském kraji.

 

Píšu o tom dnes, protože se sčítají tak hrozivě četne kraje, kde budou po čtyři roky vládnout Sobotkovi socialisté společně s komunisty. K dalšim volbám mnozí nepůjdou, protoze propadnou nalade, že je zbytečné chodit k volbam, když oni si to ti nahoře vždycky upečou podle svého. Jim přece neni jedno, že kraji vládne CSSD společně se se stranou, kteřa se přátelí se Severokorejskou lidově demokratickou republikou.

 

Děje se to v době, kdy důchodce z Vysočiny vede prezidentskou kampaň. Má dost síly, kterou získal objímáním stromů a pobytem na zdravém vzduchu bez Becherovky. Už se mu to jednou osvědčilo díky autobusu a mohl pak zajistit fungování opoziční smlouvy. Aby měla příští vládní koalice pohodlnou většinu, bude se příští smlouva přirozeně podpisovat s komunisty. Možná se ještě leckdo přuidá.

 

*

 

 

ˇ Čtu ted právě Sbornik příspěvků z vědecke konference “Rok 1942 v českem odboji” vydanou v roce 1999. Mám otevřenou str. 116, na které je kopie zápisu o popravě ' (čti vbraždě) 'byv. div.gen.'' Heliodora Píky.

 

Mrazi me komentar autora prispevku PhDr. Antonina Bencika :

 

“Komunisticka justice začala roztáčet svůj mlýn. Jeho soukoli se točí v různých viditelných i latentnich podobách do dnešnich dnů...”

 

*

 

 

Uvažoval jsem o tom, že budu volit prezidentem prof. Vladimíra France. Měnim své rozhodnuti. Budu volit Karla Svarcenberka. Prohlásil, že bude-li zvolen, bude jeho prvnim činem v prezidentském úřadě omilostneni bratri Masinu. Vidí z Česke kotliny mnohem dál než kousek za sudetske hranice. Rika to jasně a předem.

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Chci psát komentáře k aktuálnímu dění v neurovědách, zvlášť v těch směrech, kde bych reagoval na obsah Lidových novin, někdy i komentáře k současnému dění na politické nebo kulturní scéně.

Pracuji už skoro 60 let jako psychiatr, nejprve v léčebně v Kosmonosích, pak jako asistent v Ústavu pro doškolování lékařů. Odtud jsem přešel do Výzkumného ústavu psychiatrického, pak jsem vedl Společnou laboratoř Státního ústavu pro kontrolu léčiv a Ústavu chemie a biochemie AV. Jako důchodce pracuji ve své psychiatrické ambulanci. Zajímám se hlavně o psychofarmakologii a v posledních letech o lingvistiku a její přesah do filosofie. Vždy jsem spojoval psychoterapii s farmakoterapií.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora