Toto není blog, ale odpověď na diskusi.

úterý 6. srpen 2013 23:56

  Chtěl jsem odpovědět na diskusi v prostoru pro ni určeném,  ale nedokázal  jsem opsat znaky ani po mnoha pokusech. Podobné zkušenosti mají lékaři a lékárnící s lékovkami chráněnými složitým mechanismem před dětmi. Děti je otevřou, ale mnozí staří lidé si s tím nevědí rady. Při nejmenším se jim po náhodném poněkud násilném otevření pilulky rozsypou po podlaze.    Následuje má odpověď diskutujícím.  

Pan prezident obětavě dokončil svou spanilou jízdu přesvědčováním poslanců, přestože ho bolely zuby. Premiér jeho vlády taky nelenil.

 Karty jsou rozdány a odkryty. Aspoň pro přihlížející. Zítra se s nimi v parlamentu bude hrát. Nechápu, proč předsednictvo parlamentu hlasování o důvěře Rusnokově vládě tak dlouho odkládalo. Museli přece vědět, že čas pracoval pro přímo zvoleného prezidenta.

Podle svého slavnostního slibu mají poslanci hlasovat podle svého svědomí.   Poslanci ČSSD mají ztřejmě jen jedno jednosměrné svědomí. O ukázněnosti našich komunistů jistě nikdo nepochyboval.

 Dnes je mi líto Bohuslava Sobotky, který zřejmě dopředseduje. Obětoval se, aby zachránil jednotu své strany. Ztratil sympatie mnoha přívrženců sociální demokracie už v důsledku své radikální nulové tolerance. Lidé si zvykli na černobílé rozdělování názorů na cokoli. Dnes toto dělení občanů dovršuje přímo zvolený prezident. Okázale ignoruje radu Joachima Gaucka, že president má občany státu sjednocovat a ne rozdělovat. Byla to slova presidenta SRN, kterými ho přivítal při své první návštěvě         v Berlíně.    

 Dějiny se opakují. Po prvé jako tragedie, po druhé jako komedie. Tentokrát jako velmi černá fraška. Místopředseda Hašek hraje roli Fierlingera, Sobotka roli Laušmana. NIkdo nebude utíkat za hranice, nikdo nebude odtud gangstersky unesen zpět do socialistické vlasti. Jen obrozená ČSSD se přimkne ke své staronové radikální dceři VKS(b) /  KSČM.

Rozpustí-li se parlament, budou předčasné volby při desiluzi lidí ze současného politického vývoje  dosavadní prezidentskou autokracii legimitizovat.  V tomto případě zase delší čas do voleb by mohl přispět k tomu, aby voličům vychladly hlavy a volili uvážlivě.

Stojedničková většina v parlamenu by především měla zrušit přímou volbu prezidenta a současný   prezident by dosloužil jen jedno období.  

 Ještě že máme svobodu slova. Většina diskusních reakcí na mé poslední blogy není ad rem (k věci, to jest k tomu, co jsem napsal), ale ad personam (to jest k mé osobě). Často si diskuotující servítky nebrali a tekla z nich nenávist.  Na ty neodpovídám a bebíčka si foukat nemusím.

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Chci psát komentáře k aktuálnímu dění v neurovědách, zvlášť v těch směrech, kde bych reagoval na obsah Lidových novin, někdy i komentáře k současnému dění na politické nebo kulturní scéně.

Pracuji už skoro 60 let jako psychiatr, nejprve v léčebně v Kosmonosích, pak jako asistent v Ústavu pro doškolování lékařů. Odtud jsem přešel do Výzkumného ústavu psychiatrického, pak jsem vedl Společnou laboratoř Státního ústavu pro kontrolu léčiv a Ústavu chemie a biochemie AV. Jako důchodce pracuji ve své psychiatrické ambulanci. Zajímám se hlavně o psychofarmakologii a v posledních letech o lingvistiku a její přesah do filosofie. Vždy jsem spojoval psychoterapii s farmakoterapií.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora