ODS ano, Klaus ne!

pátek 9. srpen 2013 12:44

Se znepokojením se dozvídám, že je to jen Václav Klaus, kdo může zachránit ODS. Jsem tak naivní, že se ve volbách rozhoduji především podle programu politických stran. Teprve pak si vybírám z jejich nabídky kandidátů na poslanectví.  Nemyslím si, že mezi členy nebo sympatizanty ODS by se už nenašli perspektivní čestní lidé bez korupční minulosti. Váhal bych však volit stranu, která by mě předkládala za hlavního tahouna voleb Václava Klause s jeho hradní partou včetně pana Jakla, atd.

Je to přece Václav Klaus, který se vždy dovedl domluvit s Milošem Zemanem. Byli to oni, kteří vytvořili Velkou Koalici, za jejímiž ohebnými tlustými zády se nebývalou mírou rozmohla korupce.

Nepokládám za velké neštěstí, že smluvní stojedničková koalice se rozpadla. I na naší středopravici mohou být rozdíly v řešení některých politických, ekonomických nebo jiných otázek týkajících se třeba preferencí v podpoře kultury či prosperity regionů. Jakákoli závazná smlouva mezi politickýnmi stranami tlumí různost v názorech a je v podstatě v rozporu s poslaneckým slibem konat ůpodle svědomí.     

ODS dostala od Ivo Ištvána a spol. pro korupci a klientelismus přes prsty. Má šanci ukázat, že se poučila. I v bobli se dočteme, že napravený hříšník je Pánubohu milejší než celoživotně ctnostný člověk, za kterým se často skrývá svatoušek.   

Kamarádi si vždy najdou cestu, jak jeden druhému pomoci. Pavel Rychetský jako předseda Ústavního soudu přispěchal, aby prodloužil autokratickou vládu přímo zvoleného prezidenta. Pokud by tento parlament chtěl ještě něco positivního udělat, bylo by to zrušení přímě volby prezidenta a toho nynějšího nechat dosloužit. Co možná v mediálním tichu kolem něho.  

Hradní partičky Miloše Zemana a Václava Klause by se i dnes dokázaly o lecčems za zády voličů domluvit a voliči by pak jen zírali.

Lidé chtějí změnu. Debl Klaus + Zeman změnu nepřinesou. 

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Chci psát komentáře k aktuálnímu dění v neurovědách, zvlášť v těch směrech, kde bych reagoval na obsah Lidových novin, někdy i komentáře k současnému dění na politické nebo kulturní scéně.

Pracuji už skoro 60 let jako psychiatr, nejprve v léčebně v Kosmonosích, pak jako asistent v Ústavu pro doškolování lékařů. Odtud jsem přešel do Výzkumného ústavu psychiatrického, pak jsem vedl Společnou laboratoř Státního ústavu pro kontrolu léčiv a Ústavu chemie a biochemie AV. Jako důchodce pracuji ve své psychiatrické ambulanci. Zajímám se hlavně o psychofarmakologii a v posledních letech o lingvistiku a její přesah do filosofie. Vždy jsem spojoval psychoterapii s farmakoterapií.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora