Poslanci chtějí mít Miloše Zemana prezidentem deset let

pátek 16. srpen 2013 21:45

Tak se nám příští týden sněmovna rozpustí. Poslankyně a poslanci se budou loučit s ostatními poslankyněmi a poslanci. Často také s nepohodlnými lavicemi, ve kterých sedávali. Bude to jako na venkovském pohřbu. Možná i slzy, ale hlavně se to musí přece zapít a poslanecká kantýna se okamžikem hlasování nerozpustí. Budeme mít na pár hodin rozpustilou sněmovnu. Třeba se dočkáme i tance, protože nebožtík se musí zadupat.    Proč? Zřejmě proto, že se námi zvoleným zástupcům prezidentování Miloše Zemana líbí. Musí přece usnadnit prodloužení vlády Miloše Zemana na deset let. Je přece známo, že i v USA je zvolen prezidentem ten, kdo dá do kampaně nejvíc peněz.  

Lukoil přetrumfne všechny tuzemské sponzory a má finanční prostředky pohotově. Proto ta ochota vyhlásit volby co nejdříve.

Pět let na prezidentském stolci využije prezident ke zvýšení své popularity u Lidu. Jeho bonmoty jsou  jadrné a srozumitelné. Pomohou mu i odboráři a třeba i nějaká obdoba Národní fronty. 

„Napříč politickým spektrem“ budou volení poslanci, kteří budou ochotni spolupracovat s přímo zvoleným prezidentem. Štědrost investice Lukoilu může záviset na tom, po jak dlouho dobu bude výnos investice zajištěn.

Neobvykle podrobná zpráva o zdravotním stavu prezidenta hraničila s překročením lékařského tajemství. Co když měla nejen očistit prezidenta z podezření, že to s pitím alkoholu přehání, ale taky proto, aby budila škodolibou naději, že ve funkci nevydrží ze zdravotních důvodů.

Konečně, proč pokládal předseda vlády Jiří Rusnok za nutné po obědě v Lánech prohlásit před televizními kamerami, že si po obědě dali s panem prezidentem sklenku vodky?

Žertovat za využití nádherných možností češtiny se dá ovšem i dál. Lze uvažovat o stupni rozpustnosti parlamentu. Chemie učí, že corpora non agunt, nisi soluta. Chemické látky nereagují, nejsou-li rozpuštěny. Nejčastěji ve vodě, ale když to nejde, pomůže často alkohol.  Náš parlament byl zatím nepříliš rozpustný. Příští týden prokáže svou solubilitu.

Zázrak se ovšem ještě může stát. Má-li parlament potřebnou většinu, aby se rozpustil, může před tím jako přílepek zrušit zákon o přímé volbě prezidenta. Pak by měl důvod k rozpustilým radovánkám.  

 

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Chci psát komentáře k aktuálnímu dění v neurovědách, zvlášť v těch směrech, kde bych reagoval na obsah Lidových novin, někdy i komentáře k současnému dění na politické nebo kulturní scéně.

Pracuji už skoro 60 let jako psychiatr, nejprve v léčebně v Kosmonosích, pak jako asistent v Ústavu pro doškolování lékařů. Odtud jsem přešel do Výzkumného ústavu psychiatrického, pak jsem vedl Společnou laboratoř Státního ústavu pro kontrolu léčiv a Ústavu chemie a biochemie AV. Jako důchodce pracuji ve své psychiatrické ambulanci. Zajímám se hlavně o psychofarmakologii a v posledních letech o lingvistiku a její přesah do filosofie. Vždy jsem spojoval psychoterapii s farmakoterapií.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora