Herna jako bacilonosič.

čtvrtek 17. duben 2014 17:33

V Praze 8 se konalo referendum o hernách. 95 % voličů bylo pro jejich zrušení. Přišlo jich však k urnám jen 14 %, takže výsledek není závazný. Kromě krásného počasí se na tomto výsledku může podílet to, že obyvatelé Prahy 8 doslali do poštovních schránek varovný leták, vypadající jako tiskovina městské části Praha 8. Je na něm přísný obličej, připomínající zatykač na Divokém Západě. Nepřímo se v ní tvrdí, že iniciátorem referenda je politická většina členů Rady zastupitelstva, která je proti hernám. Leták zřejmě prosazuje názor, že občan má právo rozhodovat, zda hrát nebo nehrát a nikdo mu nemá brát příležitost této svobody využít zrušením heren.    

Statistika ze všech koutů světa svědčí o tom, že kriminalita je v okolí heren vyšší než jinde. Už tato skutečnost by mohla stačit, aby se herny zakázaly. Herny šíří epidemii gamblerství. Majitelé heren se zřejmě starají o zákazníky mezi dorostem, tj. mladistvými, kteří snadno podléhají sugestivní reklamě. Připadá mi to, jakoby se konalo referendum o tom, zda kuchař restaurace může být bacilonosičem.      

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Chci psát komentáře k aktuálnímu dění v neurovědách, zvlášť v těch směrech, kde bych reagoval na obsah Lidových novin, někdy i komentáře k současnému dění na politické nebo kulturní scéně.

Pracuji už skoro 60 let jako psychiatr, nejprve v léčebně v Kosmonosích, pak jako asistent v Ústavu pro doškolování lékařů. Odtud jsem přešel do Výzkumného ústavu psychiatrického, pak jsem vedl Společnou laboratoř Státního ústavu pro kontrolu léčiv a Ústavu chemie a biochemie AV. Jako důchodce pracuji ve své psychiatrické ambulanci. Zajímám se hlavně o psychofarmakologii a v posledních letech o lingvistiku a její přesah do filosofie. Vždy jsem spojoval psychoterapii s farmakoterapií.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora