Ptydepe politiků dnes

čtvrtek 15. květen 2014 12:42

Znáte to: „s tím mám/nemám problém“ nebo „jak to vnímáte“. Dnes je módní něco vnímat, začal to tuším pan profesor a exprezident Václav Klaus. K ptydepe patří také anglická intonace českých vět, jak to dnes v rozhlase předvedl pan PhDr Kosatík. Zaujalo mě také Poslední slovo v Lidových novinách ze dne 12. května, které napsal Ondřej Neff. Vidí konec světa v tom, že se Goddardovo středisko zabývá igelitovými pytlíky a ne cestou na měsíc, čehož by mohly využít tisíce lidí, když začne být na Zemi moc „husto“.

Já vidím konec civilizace v tom, že se rozšíří ADHD (porucha soustředění pozornosti a hyperaktivita) na maminky, které by měly učit svá nemluvňata mluvit a nebudou na to mít čas. Zaujal mě také úvodník Lidových novin ze dne 12. května, který napsali šéfredaktor István Léko a Veselín Vačkov, ředitel redakce LN.Přemýšlím také, jak mají vymezeny pravomoci šéfredaktor a ředitel redakce.        

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Oldřich Vinař

Chci psát komentáře k aktuálnímu dění v neurovědách, zvlášť v těch směrech, kde bych reagoval na obsah Lidových novin, někdy i komentáře k současnému dění na politické nebo kulturní scéně.

Pracuji už skoro 60 let jako psychiatr, nejprve v léčebně v Kosmonosích, pak jako asistent v Ústavu pro doškolování lékařů. Odtud jsem přešel do Výzkumného ústavu psychiatrického, pak jsem vedl Společnou laboratoř Státního ústavu pro kontrolu léčiv a Ústavu chemie a biochemie AV. Jako důchodce pracuji ve své psychiatrické ambulanci. Zajímám se hlavně o psychofarmakologii a v posledních letech o lingvistiku a její přesah do filosofie. Vždy jsem spojoval psychoterapii s farmakoterapií.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora